BURÇLARIN GEZEGENLERİ- HANGİ BURÇ HANGİ GEZEGENEDE

2010-12-13 20:14:00

BURÇ GEZEGENLERİ:

Zodyakta bulunan 12 dilimden her biri bir burcu temsil ettigi gibi bunlarin ayrica
yönetici gök cisimleri vardir. Her dilim insan yasaminda önemli olgularin belirli bir bölümünü kapsar. Ev'’ler horoskopta saatin tersi yönünde siralanir…

Zodyak kusaginda bulunan her dilim bir evi göstermektedir. Her evin sahibi olan bir burc vardir. Her burcun yöneticisi ve güçlü olan bir gök cismi bulunmaktadir.
Zamana bagli olarak hepsi devinim içindedir.

Eger bu hareketleri ve gökcisimlerinin evleri ziyaretlerini inceler ve uyumlu uyumsuz durumlarini çikartirsak kisinin yildiz falini baska bir deyisle tanimini ortaya çikaririz. Gelecek zamanda gök cisimlerinin nerede olacaklari ve hangi gökküresi olusumunu belirleyecekleri de önceden hesaplanabilir. Fakat biz burada sadece burçlarin bulundugu ev gezegenlerini ve genel olarak gezegenlerin hangi alanlari etkiledigini görecegiz…

KOÇ BURCU
Koç burcu Zodyak'’ta birinci evde bulunur.
Yönetici gezegeni Mars'’tir. Insanin fiziksel görünüsü, bencil çikarlarini, karekter niteliklerini, dis etkenlere uyumlarini ve tepkilerini tanimlar. Kisinin ruhbilimi ve davranislarini etkiler.Birinci ev kisiligin bilinçlenmesini etkileyen fakat kontrolümüzün az oldugu yasama baslanan çevreyi simgeler. Birinci evi etkileyen iki gezegen vardir. Mars ve plüto. Ayrica birinci evde bulunan baska gezegenlerde kisinin aktivitelerini belirler.

BOGA BURCU

Boga burcu Zodyak'’ta ikinci evde bulunur.
Yönetici gezegeni Venüs'’tür. Para, sahip olunacak mal, mülk, mali durum ve is hayatini, keza ticari yetenekleri, güvenligi ve ekonomik sorunlari etkiler. Ikinci evin sifresi kisaca para ve maddedir. Bunlarla bagimli olan lüks, konfor, servet, gelir ve ticari yetenekler, kazanma becerisi, degerlendirme pesinden gelir.Ikinci evin yönetici gezegenleri Venüs ve Ay'’dir. Ikinci evde bulunan gezegenlerde kisinin parasal ve maddesel tüm yeteneklerini ve ekonomik seçeneklerini belirler.

IKIZLER BURCU

Ikizler burcu Zodyak'’ta üçüncü evde bulunur.
Yönetici gezegeni Merkür'’dür.Kardes iliskileri, iletisim, ögrenim, kısa yolculukları, çevre ilişkilerini ve kısa süreli planları etkiler.

Üçüncü evi tanımlayan sifre entellektüellik, yakın çevre ve kısa yolculuklar şeklindedir.

Üçüncü evde bulunan gezegenler kişinin yakın çevresi ile ilişkilerini, düsünce ve davranışlarını, toplumda var olma mücadelesindeki zihinsel tavrını etkiler

YENGEÇ BURCU
Yengeç burcu Zodyak'’ta dördüncü evde bulunur.
Yönetici gezegeni Ay'’dir.

Kişinin dogumunu, ev yasamini, olanaklarını, anne ve baba ile kosullarini, yasam sonu sartlarini, kisisel bagliliklarini etkiler.Dördüncü evin aile ve yuvayi temsil ettigini görüyoruz. Dogal gezegeni Ay olmasina ragmen güçlü gezegenler olarak Jüpiter ve Neptün de etkilidir. Bu ev kendimizin olusturdugu çevre kosullarini yönetir. Yasam boyunca elinden geldigince bir temel ilke olusturur kisi. Bu da daha çok içinde bulundugu ev ortaminda kendini gösterir.

ASLAN BURCU

Aslan burcu Zodyak'’ta besinci evde bulunur.
Yönetici gezegeni Günes'’tir.Çocuklarini, eglence ve zevk yasamini, asklari, tutkulari, sosyal eetkinliklerini, alacagi riskleri ve atilacagi serüvenleri etkiler. Besinci ev yaraticiligi belirleyen evdir. Insanin toplum yasaminda varolma kavgasi, fiziksel ve zihinsel bir yaraticilik getirir. Besinci ev kisinin çocuklarini, tüm güzel sanatlari, ask iliskilerini, sosyal çevresini, eglence egilimini, kumar ve maddi süpekülasyonlari yönetir. Bundan baska çocuklarinin ilk ögretim durumunu, spor çalismalarini, yaraticilik yönünden kisinin basarisini ve toplumda sevinirligini gösterir. Besinci ev baska bir deyisle dinamik gücümüzle yasantimizda degistirecegimiz tüm eylemlerin idare edildigi yerdir.

BASAK BURCU:

Basak burcu Zodyak'’ta altinci evde bulunur.
Yönetici gezegeni Merküri'’dir. Kafayi kullanma becerisini, çalisma yöntemlerini kisisel çabalari, fiziksel ve duygusal sagligi etkiler. Altinci ev isle ilgilidir ve yararli sonuca ulasmak için akli kullanma yetenegini gösterir. Bu evdeki gezegenler ve bulunan burcun karekteri olusan bakis açilari kisinin isine yaklasim tarzini, metodunu, hizmetlerinin yorumunu, yararli hedeflere ulasmak için kafasini pratik ve olumlu biçim de kullanma yeteneklerini gösterir.Burçlar kusaginda Zodyak'’in ilk alti evi kisisel bilgileri içerir. Yasantinin büyük bir kismi da toplum içinde ve baska insanlarla temas içinde geçer. Bu nedenle bundan sonra gelen alti ev toplum iliskileri ile bagimlidir. Kisinin yasadigi topluma uyumunu, etkilenisimini ve bunlara tepkisini ortaya koyar.

TERAZI BURCU

Terazi burcu Zodyak'’ta yedinci evde bulunur.
Yönetici gezegeni Venüs'’tür.Yabancilarla tüm iliskilerini, seçilecek es tipi ve evliligi, ortaklari, yakin dostluklari, dostluklari ve toplum yasamini etkiler.Yedinci ev kisinin evliligini, dostluklarini, ortakliklarini ve toplum hayatini belirler. Bu ev baskalari ile tüm ikili iliskileri, kisinin eylemlerini, bunlara karsi baskalarinin tepkilerini belirtir. Yedinci ev ayni zamanda seçilecek esin tipini ve ortagin niteligini tanimlar.Yedinci evin yönetici gezegeni Venüs oldugu gibi güçlü gezegen de Satürn'’dür. Satürn etkisinden dolayi toplum çalismalari ve bunlarin kisi üzerinde etkileri de yedinci ev kapsamindadir

AKREP BURCU
Akrep burcu Zodyak'’in sekizinci evinde bulunur. Yönetici gezegeni Mars-Plüton'’dur. Birlesik kazançlar, ortak evlilige ait paralar, mistik deneyimler,katilim özellikleri, miraslar, cinsellik, ölüm nedeni, bilinçalti, kisinin yararlari. Sekizinci ev kisisel sahiplenmeyi temsil eden ikinci evin karsitidir. Dolayisiyla birlesik ve toplumsal kazançlarin yapicisidir. Burasi miras veya ortak çalismalarin ürünü olan gelirlerin temsilcisidir. Sekizinci ev maddenin enerjiye dönüsmesi ile bagimli oldugundan kisinin baska bir aleme göçmesi gibi olaylarin belirleyicisidir. Fiziksel bedenin ardindan yokolmasiyla miras konusu ön plana çikacaktir. Bu olusumunda yöneticisi burasidir.Sekizinci evin yönetim yelpazesi içinde cinsellik, ölüm ve yeniden yapilanma da girer. Cinsellik iki zit kutbun birbiri ile bulusmasi ve kavusum oldugundan bu evin kapsamindadir. Ölüm ve yeniden dogus da birbirini tamamlayan bir devinim olarak gözükür ve bu evin alanindadir. Sekizinci evin sifresi kisaca cinsellik, ölüm, yeniden dogus, miras, katilim ve birlesik kazançtir.

YAY BURCU

Yay burcu Zodyak'’ta dokuzuncu evde bulunur.
Yönetici gezegeni Jüpiter'’dir.Kisinin ruhsal yasamini, ögrenimini, uzun yolculuklarini, kanuni islerini, düslerini, uzak ülkelerdeki durumunu etkiler.Dokuzuncu ev din, felsefe, kanun ve kisisel edinimli egitimi temsil eder. Uygarliga yerlesen bütün kurumlarla bagimli etkenleri belirtilir. Ögretim ve yayincilik gibi kusaklara aktarilan bilgiler ve kuramlar da bu evin kapsamina girer.Dokuzuncu ev düsleri, ders çalismayi ve kisinin kendini kanitlamasi için yapacaklarini etkiler. Uzun yolculuklar, yabanci ülkeler, uzak akrabalar ve insana ders verme durumundaki kisilerle baglantilarla ilgilidir.Dokuzuncu evdeki burç, ait oldugu grup buradaki gezegenler kisinin ögrenim, yolculuklar uzak ülkelerdeki yasam ve uzaklardaki insanlarla iletisimi konusunda nelerle karsilasacagini açiklar.

OGLAK BURCU

Oglak burcu Zodyak'’in onuncu evinde bulunur.
Yönetici gezegeni Satürn'’dür.Kisinin kariyerini, politik yasamini, niteliklerini, yasamda inis ve çikislarini, tüm ugraslari ve meslek yasamini etkiler. Onuncu ev kisinin profesyonel kariyerini ve mesleki itibarini yönetir. Kisinin toplumda alacagi mevkideki sorumluluklarini, mesleki ve toplumsal saygisini kazanacagi onur veya kaybedecegi degerleri, kariyerini, politik veya isle ilgili güçlerle baglantisini belirler. Onuncu evdeki burcun karekteri, buradaki gezegenler ve bakis açilari kisinin toplumdaki yerini, kariyerini ve iliskilerini ve de bunlarla ilgili kosullari etkiler.

KOVA BURCU
Kova burcu Zodyak'’in onbirinci evinde bulunur.
Yönetici gezegeni Uranüs'’dür.Dostlari, umutlari, arzu ve dilekleri, sosyal degerleri, yardimlasmayi ve zihinsel özgürlügü etkiler.Onbirinci ev kisinin arkadas edinme, topluluk kurma, görüsme ve evrensel konularda çalisma yetenegini belirler. Bilindigi gibi besinci ev kisinin yaraticiligini ortaya koyus tarzini belirlemekteydi. Bunun karsi evi olan onbirinci ev de bu olgunun toplum ile kesim noktasinda ortaya çikar. Bu evde yönetici gezegen Uranüs-Satürn oldugu halde güçlü gezegen Merküri'’dir. Kisinin bu konularda ihtiyaci olan konusma ve düsünme yetenegini Merküri verir. Gezegenin evdeki veya baska bir konudaki durumuna göre kisi bu yetenekleri kullanir veya kullanmakta zorlanir.Onbirinci ev dostluk ve arkadaslik gibi insancil olgularla ilgili oldugundan kisiye derin bir zihinsel özgürlük saglar. Besinci evde itki cinsel içgüdüyle baglidir. Burada ise zihinsel yaraticiliga baglidir. Bunlarda duygusal iliskilerden uzak ve kisiye özgürlük saglayan çalismalardir.

BALIK BURCU

Balik burcu Zodyak'’in onikinci evinde bulunur.
Yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiter'’dir.
Güçlerini, basarisizliklarini, hastaliklarini, gizli düsmanlarini, beklenilmeyen olaylari, ruh sagligini, aliskanliklarini, bilinçalti aliskanliklarini, zihinsel sirlarini etkiler.Onikinci ev kisinin ruhsal sagligini belirler. Insanin mutlulugu ve basarisi fiziksel yapisi ile ruhsal varligi arasindaki dengeye baglidir. Doga ona ne kadar yetenek ve sans ivmesi vermis olsa da bu dengeyi kuracak olusumlar yerinde degilse mutsuzluk ve sikinti tablolari gözlenir. Iste bu olusumlar onikinci evin denetimidir.Onikinci ev kisiyi derin bir anlayis ve sezgi gücüyle önemli hizmetlere ulastirabilir. Sevgi ilkelerine bagli kisiler sahip olduklari öteki somut yetenekleri insanlik yararina kullanilabilir.Onikinci evin sifresi bitirilmemis isler, gizli düsmanlar, her çesit sir ve dengelenmeyen ruhsal sagliktir

32686
0
0
Yorum Yaz